Tarih Kodlama Makinesi Tavsiyeleri 15ŞUB
Tarih Kodlama Makinesi Tavsiyeleri

Tarih basma makinaları farklı sektörlere yönelik geliştirilen ürünlerin ambalaj ve etiket kısımlarına ürün ile ilgili SKT, gramaj gibi bilgilerin basılmasını sağlayan makina çeşitleridir. Dolayısıyla ambalajlı ve etiketli ürün üreten birbirinden farklı sektörlerde yer alan birçok imalatçının kullanması gereken makinalar arasında yer almaktadır. Hem kullanım alanının geniş olması hem de tarih etiketleme makinası özellikleri ile ilgili sorular sorulmasından ötürü, Netox Kodlama olarak tarih atma makinaları ile ilgili bilgilendirici bir blog yazısı hazırlamak istedik. Yazı boyunca son kullanma son kullanma tarihi baskı makinası satın alırken dikkat etmeniz gereken detayları bulabilir, tavsiyelerimizi inceleyebilir ve sunulan ürünlerin özellikleri ve fiyatları ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Sizler için faydalı bir yazı olmasını umar, iyi okumalar dileriz.

Tarih Kodlama Makinası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıvı sabun dolum makinası satın almak isteyen işletme sahipleri makine tercihlerinde makinaların aşağıdaki özelliklerine dikkat edebilirler:

 • Ürünün ambalajına ve etiketine ne tarz bilgileri girebileceğinize
 • Üretimini yaptığınız ürünlerin ambalaj ve etiket boyutlarına uyumlu olup olmadığına
 • Dakikada ortalama olarak kaç adet tarih basma bilgisi girilebileceğine
 • Hangi maddeden üretilmiş ürün ambalajların üzerine SKT gibi bilgilerin basılabileceğine
 • Baskı silinmesinin önüne geçen Hot Foil sistemine sahip olup olmaması
 • Makinanın yedek parça ve servis hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin kolaylığına dikkat edebilir ve bu tarz bilgilere göre tarih atma makinası tercihinizi yapabilirsiniz.                                                                                                                                               

 Tarih Kodlama Makinası Çeşitleri Nelerdir?

Son kullanma tarihi baskı makinası çeşitleri kendi içerisinde otomatik tarih kodlama makinası, yarı otomatik tarih kodlama makinası ve manuel tarih kodlama makinası olmak üzere üç ayrı kategoriye ayrılabilirler. Biz bu yazıda yarı otomatik ve manuel tarih kodlama makinası tavsiyeleri sunacağız. 

 Tarih Kodlama Makinası Hangi Sektörlerde Kullanılabilir?

Tarih atma makinası çeşitleri birbirinden farklı onlarca sektörde kullanılabilirler. Ambalaj ve etiketi olan üretilen tüm ürünlerin yer aldığı sektörlerde kullanılmaktadır. Son kullanma tarihi baskı makinası çeşitlerinin kullanıldığı sektörler arasında tekstil, gıda, ilaç, kimya, kozmetik, evcil hayvan maması gibi birbirinden farklı sektörler yer almaktadır.

 Neden Tarih Kodlama Makinası İhtiyacı Vardır?

Yazımızın bir önceki alt başlığında belirttiğimiz gibi tarih atma makinaları birbirinden farklı sektörlerde yer alan imalatçılara yöneliktir. İstenilen ürünlerin ambalaj ve etiketlerini SKT gibi gerekli bilgilerin seri bir şekilde girilmesi ve böylelikle üretim sürecinin hızlandırılmasından dolayı söz konusu sektörlerde yer alan imalatçılar tesislerine uygun olarak tarih etiketleme makinası çeşitlerine ihtiyaç duyarlar.

Yazımızın bu kısmına kadar son kullanma tarihi baskı makinaları hakkında genel bilgiler verdik.

Manuel Tarih Kodlama Makinası Tavsiyesi

Tarih etiketleme makinası tavsiyelerimiz arasında ilk verdiğimiz örnek ürünün başlıca özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Büyük bakım maliyetleri gerektirmez.
 • Ürünlere üretim tarihi, son kullanma tarihi, parti numarası, gramaj, fiyat gibi gerekli bilgileri basabilir.
 • Karton, oluklu mukavva, naylon, folyo, yoğurt kapakları gibi farklı malzemelere sahip ürün kaplarının ve etiketlerinin üzerlerine tarih ve diğer bilgilerin baskılarını yapabilir.
 • Baskı kalitesi oldukça yüksek olduğundan inkjet makinalarda ya da matbaa da basılmış hissiyatı verir.
 • Hot foil sıcak transfer teknolojisine sahiptir. Bu sayede +90 derece sıcaklıklara kadar baskıda silinmenin önüne geçilir.

Web sitemize Hoşgeldiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.