Makine Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 23KAS
Makine Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıfır Inkjet tarih kodlama makinesi seçerken dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Seçim yaparken üretim gereksinimlerini karşılamaya uygun olan bir makine seçilmesi gerekmektedir. Ucuz olanı seçmek kullanıcıya bir fayda sağlamamaktadır. Bunun yanı sıra pahalı olanı seçmekte gereken unsurları karşılamadığı sürece yine doğru bir tercih olmayacaktır. Tercih edilen makineye göre ekipman performansı, sarf malzemelerinin sayısı ve bakım hizmetleri gibi yan unsurlar da toplandığı zaman uygun fiyatlı olarak alınan makinenin maliyeti daha yüksek seviyelere çıkabilmektedir. Bu sebeple alınacak olan makineye karar verilmeden önce kullanım alanına göre uygun olup olmadığına bakılması gerekmektedir.
Son yıllarda sıfır Inkjet tarih kodlama makinesi alımı önemli ölçüde artış göstermektedir. Hem pratik olması hem de fiyat açısında her cebe uygun olacak şekilde fiyat aralığının bulunması talebi arttırmaktadır. Kullanım amacına uygun olacak şekilde bir makine tercih edilebilmesi için altı yönden analiz edilmektedir:
Inkjet tarih kodlama makinesi mürekkebinin yapışma ve genişletme özelliği;
 
Cihazın bakım ve kurulumu basit olması;
Baskı etkisinin tek bir seferde net ve eksiksiz olması;
Ortaya çıkabilecek gereksiz arızaları önlemek için performansının arttırılması;
Yazıcı üreticisinin kullanım öncesi prova yapması;
Cihazın maliyetinin makul olması. Sarf malzemelerinin fiyatına dikkat edilmesi gerekmektedir;
Satış sonrası kaliteli bir servis ve bakım olması.
Bu maddelere ek olarak dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise kaliteli operatörler ile donatılması gerekmektedir. Çünkü makineden iyi bir verim alabilmek için 3 unsur önem kazanmaktadır. Bunlar makinenin kalitesi, tedarikçi servisinin iyi olması ve dikkatli bir operatördür. Tüm özelliklere dikkat edildiği takdirde seçilen cihazın kullanımı alıcı için çok daha verimli olacaktır.

Web sitemize Hoşgeldiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.